אודות

חברה קדישא “קהילת ירושלים” נוסדה בשנת תרצ”ט (1939) כארגון רשום, על ידי מנהיגי היישוב החדש בירושלים.  בין המייסדים היו: הנשיא יצחק בן-צבי, שופט גד פרומקין, הרב משה אוסטרובסקי, ואחרים.

היום חברה קדישא היא מוסד ללא כוונת רווח המורכב מחברי מועצה המונה 64 חברים. נכון להיום עומד בראשה רבה של שכונת רמות בירושלים הרה”ג  הרב שלמה ניימן שליט”א. מתוך חברי המועצה,מכהנים כחברי הנהלה 9 חברים. הרה”ג ר’ זאב פרסטר שליט”א משמש כיום כיו”ר ההנהלה. 

חברה קדישא מתפעלת ומתחזקת ארבעה בתי קברות בירושלים, ומספקת שירותי קבורה לכל העם היהודי, ללא קשר לארץ המוצא.

חברה קדישא חתמה בשנת תשל”ו (1976) הסכם עם המוסד לביטוח הלאומי  לפיה המוסד יממן את הוצאות יום הקבורה, אבל לא יממן את ההקמה, הפיתוח והבנייה של בתי קברות. על מנת לממן את העלויות הגבוהות של בניית בית קברות, חברה קדישא שומרת קברות לאנשים חיים תמורת תשלום, ומשתמשת בהכנסה זו כדי לכסות את הוצאות הפיתוח.

על פי המסורת היהודית, חשיבות רבה מיוחסת לקבורה בארץ-ישראל, ובמיוחד בירושלים. חברה קדישא מסייעת ליהודים מכל רחבי העולם ששואפים להיקבר בירושלים לאחר חיים ארוכים, להגשים את שאיפתם זו.

 

התשלום עבור קבורתו של הנפטר מחו”ל מהווה הכנסה נוספת לחברה קדישא ועוזרת לה במימון העלויות הגבוהות של בניית ופיתוח מקומות קבורה חדשים בבתי העלמין השונים.

מיקום ופרטי קשר

חברה קדישא קהילת ירושלים ע”ר 580024297

כתובת: יעקב אליאב 5, בניין בית ערך, קומה 1.

טלפון: 025454900

כתובת מייל: office@5454900.com

במקרים דחופים ניתן להתקשר לטלפון:

שעות פעילות המשרד בימים א-ה בין השעות 8-15 יום שישי 8-12

קבלת קהל לרכישות אחוזות קבר בחיים ימים א-ה 8:30-12:30